حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شنبه, ۳ مهر , ۱۴۰۰ 18 صفر 1443 Saturday, 25 September , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 69 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 1 تعداد دیدگاهها : 3×
دکتر علی آقامحمدی ( عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام):
10 آذر 1394 - 15:55
شناسه : 236
بازدید 1449
249

دکتر علی آقامحمدی ( عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام): «مرحوم آقای مسکین عملا یک معلم بود و از نوادر شخصیت هایی است که بر تشخیص خودش تا آخر عمر باقی ماند. آنچه از ایشان باقی مانده یک صدقه جاریه است که تا دنیا ، دنیا است برای ایشان ثواب و خیر و برکت تولید خواهد […]

ارسال توسط :
پ
پ

دکتر علی آقامحمدی ( عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام):

«مرحوم آقای مسکین عملا یک معلم بود و از نوادر شخصیت هایی است که بر تشخیص خودش تا آخر عمر باقی ماند. آنچه از ایشان باقی مانده یک صدقه جاریه است که تا دنیا ، دنیا است برای ایشان ثواب و خیر و برکت تولید خواهد شد.»

بسم الله الرحمن الرحیم

من فکر می کنم که آقای مسکین ، شخصیتی است بسیار ارزشمند ، بسیار بی سرو صدا ، بدون تبلیغات ، بدون ریا و آدمی است که اگر همه ماها او را الگوی خودمان قرار بدهیم ، می بینیم که ما م خیلی کار می توانیم بکنیم ولی متاسفانه عمر از دست می رود و کار ماندگار از خودمان باقی نمی گذاریم. ایشان همه همتش این بود که زمینه های ظهور حضرت مهدی را فراهم کند و بر آن اساس هم فعالیتی را که آغاز کرد ، به نام مکتب امام زمان ، اسم گذاری کرد. شاید بتوانیم بگوییم که جزء نوادر شخصیت هایی است که بر این تشخیص خودش تا آخر عمر یکنواخت باقی ماند و متناسب با زمان سرعت را مرتباً بالا برد و توانست این وظیفه را به خوبی انجام دهد.

آقای مسکین معلم بودنش اساس کارش هست و او خودش شغل انبیا را معلمی می دانست و با وجودیکه بازاری بود اما عملا یک معلم بود و همه همتش را در راه این معلمی گذاشت و فکر می کنم که این برجستگی کامل ایشان است . البته از لحاظ شخصی ، هم آدمی متعبد بود و هم آدمی بدون ادعا و کاری را که می کرد ، بعنوان یک وظیفه و به دور از هر گونه تظاهر انجام می داد . ایشان خودشان شخصاً ۶۰۰۰ نفر را آموزش دادند. در قبل از انقلاب ۱۴ جلسه به نام ۱۴ معصوم ، زیر شاخه مکتب امام زمان بود. در حال حاضر ۹۳ جلسه و در حقیقت کانون فعال برای جوانان در این حوزه زیر پرچم مکتب امام زمان در حال فعالیت های قرآنی هستند. پایه را هم ایشان از اول بنایش را گذاشت بر قرآن و سنت و در حقیقت اهل بیت را خیلی جدی کنار قرآن قرار دادولی پایه را قرآن قرار داد و در طول دوران قبل از انقلاب هم آن مجموعه ای که از ایشان بیرون آمددر دوران انقلاب و بعد از انقلاب در خدمت انقلاب بودندبه طور کامل . به طوریکه از افراد جلسات ایشان ۱۵۰ نفر به شهادت رسیدند و نشان می داد که این تربیت یک تربیتی بوده در راستای حرکت جهت داری که قراره تغییرات بنیادین در جهان اتفاق بیفتد تا ان شا الله امام زمان بتوانند اداره جهان را برعهده بگیرند.

آنچه که از ایشان باقی مانده ، یک صدقه جاریه است که تا دنیا دنیاست برای ایشان ثواب و خیر و برکت تولید خواهد شد و سرمایه گذاری ای که بر روی انسان صورت می گیرد ، سرمایه ای است که هیچ وقت از بین نمی رود ولی در دنیا هر چه سرمایه گذاری بکنیم بالاخره بعد از ۳۰ ، ۴۰ ، ۵۰ ، ۱۰۰ سال ، کل آن کاری که ما کردیم از بین می رود هر ساختمانی ، هر خیریه ای ، اما بر روی انسان که کار می کنیم ، نسل در نسل ادامه پیدا می کند و تا انسان هست این فعالیت هست. ان شا الله که خدا به همه ما این توفیق را بدهد که از شخصیت آقای مسکین برای زندگی خودمان الگو بگیریم.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.