حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

دوشنبه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۳ 11 ذو الحجة 1445 Monday, 17 June , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 85 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 2 تعداد دیدگاهها : 3×
پ
پ
بسمه تعالی
مکتب امام زمان (عج) نام جلساتی قرآنی است که بیش از نیم قرن سابقه فعالیت دارد . نخستین بار مرحوم استاد مسکین در سال ۱۳۴۳ ه.ش این مکتب را با الهام از جلسات چهارده گانه مرحوم عابدزاده که در مشهد مقدس فعال بود در شهر همدان راه اندازی کرد. در سال ۱۳۹۲ با موافقت مرحوم استاد مسکین و با همت جمعی از شاگردان قدیم و جدید این مکتب و حسب نیاز جامعه و همچنین تجارب مسئولین و فعالان فرهنگی کشور که آموزش های چهره به چهره ، تشکیل هیئت های محلی مذهبی و قرآنی ، و جلسات تربیت محور را منشا آثاری منحصر به فرد و تعیین کننده یافته بودند ؛ توسعه مکتب امام زمان (عج) در دستور کار قرار گرفت و بحمدالله تا پایان سال ۱۳۹۳ در نقاط مختلف شهر و حاشیه شهر همدان ۵۰ جلسه به فعالیت مشغول هستند .
تا سال ۱۳۵۷ یعنی پیروزی انقلاب اسلامی چهارده جلسه بنام چهارده معصوم (محمدیه، علویه ، فاطمیه ، … و مهدیه ) دایر بوده است  که ۱۵۰ شهید والا مقام این جلسات سند واضح ، آشکار و تردید ناپذیری برای موفقیت سیستم آموزشی تربیت محور مکتب بشمار می رود.
توجه همزمان به دو ودیعه ی پیامبر گرامی اسلام (ص) یعنی کتاب و عترت از مهمترین شاخصه های آموزشی این جلسات است .
سایت مکتب امام زمان (عج) بر آن است تا علاوه بر اطلاع رسانی های پیوسته به صدها پوینده قرآنی و متولیان محترم جلسات اعم از مربیان ، کمک مربیان و پشتیبانان محترم تجارب ارزشمند و نورانی خود را در اختیار فعالان فرهنگی در اقصی نقاط کشور قرار دهد و ان شاالله سبب ترویج فعالیت های قرآنی مردم نهاد گردد.
سخن آخر اینکه بسیاری از شاگردان ادوار مختلف مکتب امام زمان (عج) که در نقاط مختلف کشور پراکنده می باشند متناسب با موقعیت های شغلی و اجتماعی منشاء برکات بسیاری در امور قرآنی بوده اند به گونه ای که از جلسه حسنیه مکتب امام زمان (عج)  به تنهایی ۶۰ جلسه بنام های انوار الزهرا (س)، مکتب الصادق (ع) و باقرالعلوم (ع) متولد گردیده و سالهاست مستقلا مشغول به فعالیت اند .
اطلاعات بیشتر در بخش زندگینامه استاد مسکین قابل مشاهده می باش

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.